مشكل ما در جامعه، عدم اجراي قانون اساسی است .

اعظم ناصري‌پور نماينده‌ي مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شوراي اسلامي در مصاحبه‌اي اختصاصي با ايسنا، به مناسبت سالگرد اولين اصلاحيه‌ي قانون اساسي در سال 68 به بيان ديدگاه‌هاي خود پيرامون قوانين موجود در جامعه پرداخت.
مهندس ناصري‌پور با بيان اين مطلب كه بيشتر مشكل ما در جامعه‌ي كنوني عدم اجراي قانون اساسي توسط مجريان قانوني است، گفت: قانون اساسي ما داراي ظرفيت بسيار بالايي است، اما با گذشت دو دهه از انقلاب به علت عدم بسترسازي مناسب در جامعه و در برخي موارد عدم مشاركت مردم هنوز بسياري از اصول قانون اساسي به اجرا در نيامده است.
نماينده‌ي مردم اسلام‌آباد غرب در خصوص قوانين موجود در كشور اظهار داشت: در كشور دو نوع قانون وجود دارد، يكي قانون اساسي و ديگري قوانين عادي است كه در مورد قانون اساسي مشكل، عدم اجراي آن است و در قوانين عادي كه توسط مجلس تصويب مي‌شود، گاهي اوقات ممكن است قوانيني وضع شود كه مورد قبول شوراي نگهبان واقع نشود و در مجمع تشخيص مصلحت هم وضعيت ديگري پيدا كند و به نتيجه نرسد.
عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب كه با گذشت زمان، برخي از قوانين نياز به اصلاح دارند، به مواردي در اين زمينه اشاره كرد و گفت: در بخش اقتصادي با توجه به فضاي بين‌المللي و پيوستن به بازار‌هاي جهاني مكانيزم‌هاي جديدي لازم داريم كه بايد در جهت جلب سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي، برقراري امنيت اقتصادي و تطبيق قوانين مناطق آزاد با تجارت جهاني گام برداريم. در بخش فرهنگي بحث استفاده از اينترنت و ماهواره را پيش رو داريم و در بخش اجتماعي، قوانين مربوط به رفاه اجتماعي، زنان و كودكان را داريم كه اين قوانين نيز نيازمند اصلاحات و بازنگري هستند.
در خاتمه مهندس ناصري‌پور با تأكيد بر لزوم وضع قوانين جديد و اصلاح قانون قبلي براي پاسخ‌گويي به نيازهاي امروز جامعه، گفت: مجلس ششم همواره سعي داشته در اين راستا حركت كند و قوانيني تصويب و يا اصلاح كند كه جواب‌گوي نياز امروز مردم باشد كه اصلاح قانون ماليات‌ها و قانون جذب سرمايه‌گذاري خارجي از آن جمله‌اند.

/ 0 نظر / 22 بازدید