نجات نه معدنچی آمريکايی!


ماموران نجات در ايالت پنسيلوانيا، آمريکا، توانسته اند هر نه نفر معدنچی را که برای سه روز در معدنی در عمق هفتاد متری زير زمين به دام افتاده بودند، زنده نجات دهند.

در خلال سه روز گذشته، ماموران امداد با استفاده از مته حفاری نخست منفذی را برای خارج کردن آب به وسيله تلمبه های نيرومند و فرستادن هوا به داخل معدن ايجاد کردند و سپس با مته قطورتری به حفر دالانی برای بيرون آوردن معدنچيان پرداختند.

در مرحله آخر، از همين طريق اتاقکی به داخل معدن، که ارتفاع آب تا نيمه آن می رسيد، فرستاده شد و نه معدنچی يک به يک بيرون بيرون آورده شدند.

کارگران اين معدن زغال سنگ هنگام حفاری در عمق هفتاد متری زمين، به طور تصادفی ديواره بين معدن و يک معدن آب گرفته قديمی را سوراخ کرده بودند.

در نتيجه، ورود آب به معدن باعث مسدود شدن محل خروج از آن شد.

گفته می شود علت بروز اين حادثه استفاده از يک نقشه اشتباه بوده است.

مته حفاری در طول ساعات شب يکشنبه، 28 ژوئيه، سرانجام به محل معدنچيان رسيد و از اين طريق، نخست وسايل ارتباطی و سپس اتاقک بالابر به داخل معدن فرستاده شد.

عمليات نجات در خلال سه روز گذشته به خبری داغ برای تمامی آمريکاييان مبدل شده بود که با دقت ادامه آن را از طريق رسانه ها دنبال می کردند.

"مارک شوايکر"، فرماندار پنسيلوانيا که هدايت عمليات را برعهده داشت، پس از اعلام اينکه تمامی نه کارگر معدن زنده خارج شده اند، گفت که وضع جسمانی آنان خوب به نظر می رسد.

/ 0 نظر / 22 بازدید