دختر فلسطينی به دست شهرک نشينان کشته شد

دو تن از فرزندان خانواده التزون - تيراندازی بعد از مراسم تدفين اعضای اين خانواده روی داد

يک دختر نوجوان فلسطينی در اثر تيراندازی ساکنان يک شهرک يهودی نشين در شهر الخليل، واقع در کرانه باختری رود اردن، کشته شده است.

به گفته منابع پزشکی فلسطينی، اين دختر چهارده ساله هنگامی به قتل رسيد که شهرک نشينان در مسير بازگشت از مراسم تدفين چند اسرائيلی که روز جمعه، 26 ژوئيه، در حمله فلسطينيان کشته شده بودند، در خيابان های الخليل دست به تيراندازی بدون هدف زدند.

در حمله روز جمعه که در جاده ای در الخليل اتفاق افتاد، يک زن و شوهر اسرائيلی و فرزند نه ساله آنان و همچنين يک سرباز اسرائيلی در اثر تيراندازی فلسطينيان کشته شدند.

به گفته منابع فلسطينی، شهرک نشينان هنگام بازگشت از مراسم تدفين اعضای خانواده التزون، در خيابان های الخليل دست به تيراندازی زدند، به خانه ها و اتومبيل های فلسطينيان حمله کردند و شيشه پنجره ها را شکستند.

به گفته برادر اين دختر نوجوان فلسطينی، وی در حالی که در ايوان خانه خود ايستاده بود، هدف تيراندازی قرار گرفت.

تعدادی ديگری هم در اين حوادث زخمی شدند.

ارتش اسرائيل هنوز خبر کشته شدن دختر فلسطينی را تاييد نکرده و گفته است تنها از مجروح شدن يک مرد فلسطينی در الخليل گزارشی دريافت کرده است.

به گفته مقامات اسرائيلی، به منظور جلوگيری از درگيری بين شهرک نشينان يهودی و فلسطينيان بعد از مراسم تدفين، نيروهای پليس اسرائيل در شهر مستقر شده بودند.

اکثريت بزرگ ساکنان شهر الخليل فلسطينی هستند.

/ 0 نظر / 21 بازدید